מתלבט האם לגבות מידע על שרתים בארגון או בענן? אתה לא צריך לבחור מבין אחת האפשרויות. כיום ניתן לשלב בין שתיהן. הסרטון הבא מסביר גם מדוע זאת האפשרות הטובה ביותר עבורך.

פעם ניהול ואבטחת מידע היו פשוטים. מאז הדברים הפכו למורכבים יותר. הכל הפך להיות דיגיטלי ווירטואלי והתקני מחשוב דומים צריכים להתחבר אחד לשני. כל אחד כמעט יכול ליצור מידע ואפשר לעבוד כמעט מכל מקום. זה מוביל לסיכון גבוה. למרות שאבטחת המידע ממשיכה להתפתח, בסוף אתה מוצא את עצמך ‘טובע’ במאסות של חומרה ותוכנה. ההתמודדות הרגילה של הוספת פתרונות טלאי על טלאי לא פותרת את הבעיה.

יש פתרון אחר היברידי. ההתאוששות למערכת המחשוב תתבצע מהמקום, שממנו ההתאוששות תהיה המהירה ביותר, מתוך הארגון שלך או מהענן. זה חוסך זמן משום שזה מגבה את המידע שלך תוך מספר דקות, במקום במשך שעות. זה עובד בכל סביבה עסקית וקל לנהל בענן. הפתרון הזה מסייע לשחזר כל מידע בכל מקום וזמן.

למה עסקים קטנים צריכים לשקול שימוש בגיבוי בענן היברידי?

אם אתה מחפש פתרון גיבוי סקלבילי, משתלם, שמאפשר מענה לאפשרויות התאוששות מאסון מגוונות, אז מעבר לאסטרטגיית גיבוי בענן היברידי מתאימה לך.
פתרונות היברידיים עובדים בתאימות עם יישומי הגיבוי והנהלים שלך. מידע מקומי יכול להישאר כך, אם זה נדרש ועדיין תהיה לו את הגמישות להתרחב באחסון בענן, אם תצטרך שטח נוסף. שימוש באמצעי אחסון משתלם זה מביא לכך, שאתה יכול לאחסן העתק מלא של כל הגיבויים שלך במקרה של אסון במבנה הארגון.
עסק כמעט בכל גודל יכול להפיק תועלת מפתרון גיבוי היברידי, החל מהסטרט אפים הקטנים ביותר ועד לתאגידים ענקיים. היישום יכול להיות שונה מארגון לארגון, אך לא משנה גודל העסק, כל אחד יכול ליהנות מפתרון יעיל, בטוח, עם זמינות גבוהה וסקלבילי. בחן פתרון שמתאים לגודל העסק שלך. זה עשוי להיות אחסון מערך מידע פשוט אחד בכונן NAS מקומי עם העתק, שיש לו יכולת התאוששות מהירה מאוחסן בענן או פתרון מורכב כמו הטמעת מכשיר VM בתוך הדטה סנטר שלך, שפועל כמעבר בין הרשת הפרטית שלך והענן.

איפה כדאי לך לאחסן את המידע שלך?

האם אתה מעוניין שכל המידע שלך יגובה בענן עם אפשרות לגישה מהירה למידע בשימוש בתדירות גבוהה שיישמר מקומית? אם כן, זה יפחית באופן משמעותי את שטח האחסון הנוסף הנדרש עבור הדטה סנטר שלך. אם משך זמן ההמתנה למידע הוא גורם בעל חשיבות גבוהה, כדאי שתגדיר בפתרון ההיברידי שלך לשמור את כל המידע מקומית ולבצע גיבוי אסינכרוני לענן של מידע זה למטרת התאוששות מאסון. אפשרות זאת מציעה משך זמן המתנה למידע נמוך, אך מגינה עליך מפני תקלה בארגון. לא משנה איזה פתרון זמין, הנוהל הטוב ביותר הוא לאחסן העתק של כל המידע בענן למטרת התאוששות מאסון.
נקודת המפתח של פתרונות היברידיים היא, שהם מאפשרים לך לשמור מידע באופן מקומי ובענן גם יחד. אתה חייב להבין את צרכי העסק שלך ושתהיה לך מודעות לסוג המידע שאתה צריך לגבות, כדי לוודא איפה יהיה מיקום האחסון הראשוני שלו.
תגדיר כמה זמן יימשכו הגיבויים שלך והגדר חלון לביצוע גיבויים כשהיקף תעבורת הרשת נמוך לביצועים טובים יותר. תוכל להשיג הספק אופטימלי מהרשת לגיבויים באמצעות הקטנת רוחב הפס ברשת שלך (70%-80%) בשעות הערב וסופי השבוע מחוץ לשעות השיא, כשזה צורך מינימום מהספק הרשת (10%-20%) במהלך שעות השיא במהלך שעות העבודה. זה מאפשר לך לבצע גיבויים פעמים רבות במהלך היום שמפחית את מטרת נקודת השחזור (Recovery Point Objective).

יתרונות גיבוי בענן

יש יתרונות רבים לאחסון המידע שלך בענן, אך כשאתה צריך לשלוף כמויות גדולות של מידע תשקול כמה זמן זה ייקח לך. צריך להכניס לחישוב את הזמנים הנדרשים לשליפת המידע באמצעות ספק האינטרנט ושירות הענן שלך, כדי להבטיח, שזה תואם לתנאי הסכמי רמת השירות הקיימים בנוגע לשחזור מידע ללקוחות.
אפשר לקבוע מדיניות ניהול מחזור חיים של מידע להעביר את המידע שלך לשירותי אחסון עם זמן שליפת המידע המהיר ביותר (בתאימות להסכמי רמת השירות) ושימוש בפתרון האחסון המשתלם ביותר. קביעת מדיניות כזאת יכולה לקבוע, שהמידע החדש ביותר יאוחסן בשירות AWS S3 ולאחר תקופה מוגדרת, ניהול מחזור החיים של המידע יעביר אוטומטית את המידע הזה לשירות גישה נדיר (Infrequent Access service) ב-AWS S3. באופן כזה, עדיין תהיה שליפת מידע מיידית בשירות, אך בעלות נמוכה יותר. לבסוף, לאחר תקופה מוגדרת נוספת מערכת ניהול זאת תוכל להעביר את המידע לשירות בשם Glacier לחסכון הגבוה ביותר בעלויות, אך ללא אפשרות לשליפה מיידית של מידע אלא תוך 3-5 שעות. תבין את רמות שירותי האחסון הזמינות ואיך הן יכולות להשפיע על זמן המענה לפי הסכמי רמת השירות ולהשתמש בכלים, כמו ניהול מחזור חיי מידע, לניהול תחזוקת המידע.
אימוץ קישוריות היברידית היא דרך מהירה, פשוטה, אמינה, בטוחה ומשתלמת לאחסן את המידע שלך למטרות גיבוי והתאוששות מאסון. למרות זאת, יישום של פתרון זה דורש בחינה זהירה והבנה מקיפה, כדי שזה יצליח.

מאמר מתורגם מאת סטיוארט סקוט, מומחה ענן בחברת CloudBerry Lab, שפורסם באתר datacenterknowledge.com בתאריך 19 לנובמבר 2015. למה עסקים קטנים צריכים לשקול שימוש בגיבוי בענן היברידי?

רוצה לעבור לגיבוי בענן מאובטח?

מלא את פרטיך כאן ומומחה שירותי גיבוי הענן שלנו ייצור איתך קשר.