אם גם אתם מפחדים לקום בבוקר ולגלות שאיבדתם את כל המידע החשוב שלכם, כדאי שתכירו את גיבוי הענן מהדור החדש. גיבוי מהיר ואמין יותר, עם יותר יכולות ואפילו מחיר שיפתיע אתכם.


גיבוי ענן הוא פתרון חובה לשמירה על המידע, סכנות הסייבר יודעות לעבור בקלות את מרבית מערכות האבטחה וההגנה האמיתית מפני אובדן מידע היא גיבוי.   כולם יודעים שהם חייבים לבצע גיבוי אבל לא כולם יודעים שלא כל גיבוי ענן יכול להבטיח שיקום במקרה של פגיעה במידע. ולמעשה מרבית הגיבויים הנפוצים לא מספקים הגנה אמיתית. אנו רואים על בסיס יומי לקוחות שנפגעו מוירוס כופר ואיבדו מידע ללא יכולת שיקום, לקוחות שפרצו להם לענן ומחקו להם פעילות של שנים. לא חומת האש, ולא האנטי וירוס יכולים להציל את המידע, רק גיבוי ענן אמיתי.

  הדור החדש של הגיבוי  

בכדי להבטיח גיבוי אמין שיודע להתמודד עם הטכנולוגיות החדשות וסיכוני הסייבר הנפוצים חייבים לעבוד גם שירותי גיבוי מהדור החדש,  הדור החדש של הגיבויים כולל חידושים מהפכניים המאפשרים לבצע גיבוי לשירותי ענן (Cloud2Cloud), אבטחה תלת-שלבית, גיבוי היברידי המאפשר לשמור את המידע באתר הלקוח בנוסף לענן, יכולות מתקדמות להגנה בפני וירוס כופר, עבודה מול רשתות מורכבות, מגוון של סוגי הצפנה שונים ויכולת הצפנה עם קוד פרטי ולא הצפנה אחידה.
מחשוב הענן הביא איתו אינספור שירותים אשר מאוחסנים בענן וחייבים גיבוי נפרד. לא משנה אם מדובר על אירוח אתר, שירות הדואר של Office365 או אחסון קבצים בשרתי כמו Google One Drive או Dropbox, אלו שירותי איחסון מצויינים אך אינם כוללים גיבוי או יכולת שיקום במקרה של פגיעה במידע. שירות גיבוי ענן מהדור החדש מאפשר גיבוי גם לשירותי הענן השונים בהם כולנו שומרים מידע יקר ערך.

  חמש הטעויות הנפוצות ביותר בגיבוי מידע  

1. גיבוי מקומי
גיבוי ברשת המקומית סובל מאמינות נמוכה וחשוף לפגיעות רבות יחד עם שאר הרשת (וירוסים, גניבה, שריפה וכדו’..), גיבוי ענן מהדור החדש כולל גם רכיב נוסף של גיבוי מקומי (היברידי) ומאפשר שמירה גם בענן וגם עותק מקומי.

2. אחסון בענן
אחסון בענן הוא לא גיבוי, הוא פתרון לזמינות ונגישות למידע, מכיוון שהמידע מסונכרן למחשבים ולשרתים, במקרה של תקלה, פריצה או וירוס באחד הצדדים יפגע גם בצד השני. 

3. גיבוי אוטומטי
העובדה שגיבוי מבוצע אוטומטית לא מבטלת את הצורך לנהל אותו, לבצע בדיקת תקינות יומית לדוח הגיבוי, שיחזור יזום מידי תקופה ובדיקה לתוכן הגיבוי. גיבוי לא מנוהל ולא משנה באיזו טכנולוגיה לא בטוח שיאפשר שיחזור ביום שידרש.

4. גיבוי ללא מפתח הצפנה פרטי
כל שירותי הענן מתהדרים בהצפנה ועדיין אנחנו רואים שיש פריצה לחשבונות וזליגת מידע. לא מספיק שהמידע מוצפן, הוא חייב להיות עם מפתח פרטי, אחרת הדרך לשחרור ההצפנה קצרה ביותר.

5. המידע שלי לא מעניין אף אחד
אתם טועים, המידע שלכם מאוד מעניין אלפי האקרים שמפיצים וירוס כופר. אחרי שהמידע שלך יוצפן ויחסם לגישה בדרישה לתשלום כופר לשחרור המידע.

גיבוי ענן

  ההבדל בין גיבוי ענן לאחסון בענן  

אם שירות הגיבוי שלכם כולל את אחת היכולות הבאות הוא לא באמת גיבוי: שיתוף, סנכרון, גישה למידע מכל מקום.
חברות רבות מוכרות שירות גיבוי שהוא בעצם אירוח ענן, מדובר על שירות זול מאוד שמטרתו לאפשר זמינות ושיתוף מידע אך הוא לא מיועד להגן על המידע ולאפשר שיחזור במקרה של פגיעה. למעשה איחסון בענן מעלה את רמת הפגיעות והסיכון שהמידע שלכם יפגע. במידה ובחרתם לאחסן את המידע בענן נדרש לבצע הקשחת אבטחה של השירות ולהוסיף גיבוי נפרד.

  ההבדל בין גיבוי ביתי לעסקי  

מכיוון שאין תקנים וסטנדרטים לנושא הגיבוי וכל חברה עושה כמיטב יכולתה והבנתה ההבדלים לא אחידים, אך לרוב גיבוי ביתי הוא אחסון בענן ואינו גיבוי אמיתי לרוב הוא מוגבל בנפחי תעבורה, גודלי וסוגי קבצים וכולל הרבה אותיות קטנות. זכרו שאין מתנות חינם ואם מישהו מציע לכם גיבוי בחינם או בשקלים בודדים לנפחים עצומים בטוח שיש שם הרבה אותיות קטנות. גיבוי אמין למשתמש ביתי מתחיל ב-50 ש”ח לחודש ותלוי בנפח המידע ומספר המחשבים.
גם לגיבוי עסקי ישנם סוגים רבים, אך כאן חשוב לבחור חברה אמינה, יציבה עם פתרון מקצועי. חשיבות גדולה יש לתת לגיבוי השירותים בענן, ולניהול הגיבוי באופן קפדני.

  כמה עולה גיבוי בענן?  

גיבוי ענן הוא שירות זול, אפילו זול מאוד ביחס לערכו של המידע ומשאבים (זמן, כסף, כ”א) שמושקע באיסוף ויצירת המידע. מחירי גיבוי ענן מתחיל בכ-50 ש”ח לחודש ונקבע לפי נפח המידע הנדרש לגיבוי, סוג המידע, טכנולוגית הגיבוי וניהול השירות. מומלץ להתייעץ עם מומחה גיבוי בכדי לקבל את הפתרון המתאים ביותר עבורכם.

השאירו פרטים ויועץ גיבוי יחזור אליכם לשיחת ייעוץ חינם: