ניהול אתר דורש ממך ערנות גבוהה ביותר לשיבושים ברשת ובשרת בהקדם האפשרי כשהם קורים. כלי ניטור יכול לאתר בעיות שנגרמות מעומס יתר על השרתים או שנפלו, חיבורי רשת ומכשירים אחרים. קבלת החלטה באיזה כלי למדוד את זמן התגובה, הזמינות, היקף ניצול CPU, ניצול זיכרון, שטח כונן ומשך הזמן ללא תקלה במערכת מתמקדת בסופו של דבר בגודל ומורכבות הרשת שלך. לעתים קרובות, גם ניטור אפליקציות נכלל ומסייע לאתר את התהליכים ב-Apache, MySQL, Postgres.

שירותי NOC מספקים אף הם פתרון ניטור 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע 365 יום בשנה לנהל בזמן אמת את תהליך הניטור ותפעול מערך ה-IT, את הטכנאים, מימוש אחריות, שירותי אצבע ותפעול טכני של המערכות, בכדי לחזור לשיגרה במינימום זמן, בתיעוד מלא ומסודר תוך עידכון של הגורמים הרלוונטים תוך כדי האירוע.

שירותי ניטור שרתים לא רק מספקים מידע מפורט על בריאות השרתים שלך, אלא הם גם מספקים השוואת ביצועים לפי מדדים מוגדרים מראש, יכולות התראה, דיווחים מפורטים, או ויזואליזציית מידע, כדי להבטיח שהאתר והרשת שלך עובדים בצורה חלקה. זה עלול להיות קשה להחליט איזה כלי הכי יתאים לעבוד עם האתר שלך, כשיש כל כך הרבה שירותים זמינים ומספר עצום של תכונות מגוונות.

לכן, כדי להקל עליך, החלטנו לרכז את עשרת הכלים המקיפים המובילים לניטור שירותים, פורטים, פרוטוקולים ומכשירים עבור שרתים ולנתח את התנועה ברשת שלך. בחן אלו מהם הכי מתאים לצרכי האתר שלך.

1. Happy Apps

פתרון זה מציע ניטור רציפות מתקדמת של היישומים ומערכת ה-IT שלך, גישה באמצעות פרוטוקול SSH ומבוססת-סוכן באמצעות ענן פרטי, ציבורי, או היברידי. אתה יכול לנטר יישומים, מאגרי מידע, שרתי אפליקציות ותורים של שליחת הודעות בין אפליקציות עם יכולת לבחון את כל הסטטוסים או סטטוס בודד או מפות יחסי תלות בין המערכות. בדיקות ניטור מבוצעות במרווחים של אחד לחמש והכלי יכול לבצע גם שאילתות מותאמות. קביעת כללים להתראות, שנשלחות במסרונים או מיילים קלה לביצוע והתכונה של “השתק” מבטלת התראות מיותרות ושגויות. כל בדיקה נשמרת ומוצגת בדו”חות פשוטים להבנה, עם יכולת לבצע ניתוח על המידע המאוחסן, דפוסי זיהוי, נושאי ביצועים והשבתת פעילות. מחיר הפתרון: החל מחינם ועד $499.95 בחודש.

2. Performance Co-Pilot

כלי זה הוא מערכת לביצועים וניתוח, שיכולה לאסוף נתונים רבים ממגוון מערכות הפעלה בזמן אמת או על ידי שימוש במידע היסטורי. התוכנה תומכת בלינוקס, Mac OS X, FreeBSDX IRIX, Solaris ו-Windows. לכל מערכת מנוטרת נדרש Performance Metrics Domain Agent (PMDA), שאחראי לאיסוף מדדי הביצועים מהמתחם הרלוונטי. אתה יכול לייצא מידע ממאגרי מידע, קבצי לוגים, שרתים ווב, מערכות דואר, נתבי של סיסקו, מנועי חיפוש עם כלי ניטור אשר יכולים להציג מדדי ביצועים שרירותיים או קבוצות מדדים ספציפיות. פתרון זה משתמש ב-API יחיד לגשת למידע על הביצועים באמצעות integrated archive logging ומנוע התוכנה שתומך בניטור אוטומטי באמצעות שפה שמבוססת על כללים. המערכת מחולקת ומאפשרת ללקוחות/למשתמשים רבים לנטר את אותו שרת מארח. הכוונה היא שמחשב דסטופ (PC) יחיד יכול לנטר מערכות מרוחקות באמצעות ארכיטקטורות ומערכות הפעלה שונות.

3. Nagios

זהו פתרון בקוד פתוח, שמבצע ניטור מערכת ומאפשרת לך לאתר ולפתור בעיות תשתית לפני שהן משפיעות על תהליכים קריטיים. היא נותנת תמונה של כל תשתית ה-IT שלך ומידע סטטוס עדכני ממקום אחד. אתה יכול להגדיר את התוכנה לבצע ניטור של פרמטרים מסוימים במערכת, פרוטוקולים של רשת, יישומים, שירותים, תשתית שרתים ורשת. התראות על תקלות נשלחות במייל, מסרון או סקריפטים מותאמים אישית ודו”חות מפורטים על הדממה, כדי לסייע לך להתמקד בטיפול בכל הנושאים הללו. האחראיים על טיפול באירועים מאפשרים אתחול אוטומטי של יישומים ושירותים שנפלו וארכיטקטורה שניתנת להרחבה, מאפשרת אינטגרציה עם אפליקציות צד ג’ ובתוך הארגון, עם ממשקי API רבים. הדו”חות שמראים מגמות וגרפים עם יכולת תכנון מאפשרים לך לאתר צורך בשדרוגי תשתית לפני שקורות תקלות. הדממה מתוכננת מונעת שליחת התראות במשך זמני תחזוקה. תוכנה חינמית.

4. Icinga

תוכנה זאת היא מערכת ניטור שניתנת להרחבה ובודקת את הזמינות של משאבי התשתית שלך באמצעות שליחת הודעות על השבתות. במקור היא נוצרה כאופציה נוספת של Nagios, בתוספת GUI, מחברי מאגרי מידע נוספים וממשק REST API, שמאפשר שילוב הרחבות ללא סיבוך הכרוך בשינויים הנדרשים להתאמה של בסיס האפליקציה. אתה יכול לנטל את שירותי הרשת, כמו SMTP, POP3, HTTP יחד עם משאבים רבים כמו CUP load, ניצול כונן ורכיבי שרת (החל ממתגים, נתבים וטמפרטורה ועד חיישני לחות). הפתרון משתמש בהגדרת כללים ידידותית למשתמש שדואגת לכך להמשיך לעבוד באופן מינימלי על ידי הגדרת תבניות ליישום לאובייקטים של תצורה. Icinga מציעה 3 סוגי פקודות שונים: בדוק, שלח הודעה ופקודות אירועים. ניתן לקבוע לכל אחד מסוגי פקודות אלו ערכים של ברירת מחדל, תכונות מותאמות, פקודות מאקרו למשך הזמן שבו מתבצעת תוכנית והתנהגויות מותנות. הפלאגין הפשוט הזה מאפשר לך לפתח בקלות בדיקות שירותים אם ממשקים לבחירתך, מודולים של דו”חות ודו”חות מבוססי-תבניות. תוכנה חינמית.

5. Anturis

פתרון זה מציע חבילת תוכנות מלאה של כלים לניטור שרתים, שירותים, תוכנות, אתרים ורשתות, הכל מדשבורד אחד. אין צורך להתקין תוכנה נוספת או להקצות משאבי חומרה נוספים, היות וזה כלי מבוסס ענן. זה מציע סקלביליות מוחלטת, כך שזה מאפשר לך להוסיף תשתיות ורכיבים מתי שהם נדרשים. אתה יכול לעקוב אחר ניצול ה-CPU, עומס CPU, RAM, שטח כונן פנוי, היקף ניצול כונן וניטור תוכנות חשובות, כולל MySQL, מאגרי מידע, שרתי אינטרנט Apache, שרתי דואר, מכונות וירטואליות Java, שירותים של Windows, Active Directory וקבצי לוגים. זה פשוט לנטר את זמן פעולת המערכת ללא השבתה ואת הביצועים. הוא בודק גם את הרשת ובעיות יישום עם מיקומי ניטור רבים ברחבי העולם. אתה יכול להוסיף תשתיות ורכיבים ללא הגבלה לפי צרכיך, כשאתה מקצה אותם למשימות, משרדים או לקוחות שונים. הכלי הזה מתאים לכל סוג תשתית. Anturis יכול לבצע ניטור לשרת פיסי, AWS, Azure של מיקרוסופט או Rackspace. המחיר שלו נע בין $9.50-149$ בחודש.

6. OpenNMS

OpenNMS היא אפליקציה לניהול רשת עם אפשרויות גילוי מידע אוטומטי או ידני. זה כולל מערכת לשליחת הודעות וניהול אירועים, כמו גם כלי למדידת ביצועים. זה פתרון בקוד פתוח, ולכן אין עלויות תחזוקה או שדרוג. אתה יכול להוריד, לבחון, לשנות ולהפיץ את הקוד הפתוח. היות וכלי זה יכול לטפל בהתפרצויות של אלפי אירועים בשנייה, הוא יכול לשמש כמקום האחסון הראשי ברשת שלך. כשאתה מאתר את האירועים החשובים, אז הם יכולים ליצור הודעות על בעיות שדורשות טיפול. ניתן להציג בקלות את כל המידע על ביצועים בגרף, כדי לאתר את התחומים הבעייתיים ברשת ובשרתים שלך. פתרון זה משתמש במערכת ניהול התראות שניתן להגדיר אותה לפי הצורך, כך שאם קורה אירוע, המערכת מתריאה, נשלחת הודעה לקבוצות רבות של משתמשים עד שמתייחסים לבעיה ומטפלים בה. תכונה ייחודית של פתרון זה לסוג משאל מרחוק, שמאתר השבתת שירות מנקודת הראות של הלקוח ומדווח לאפליקציה על כך. אפשר להשתמש בכך כך להבטיח שיישומים באירוח מרכזי (centrally-hosted applications) זמינים תמיד ושזה מותקן בקלות באמצעות הפניית הדפדפן באפליקציה המרכזית. חינם.

7. SeaLion

זהו כלי ניטור ללינוקס, שמיועד לאתר במהירות בעיות בשרתי לינוקס רבים. הוא קל לשימוש. רק לפתוח את הדפדפן ומייד יעלו פקודות רגילות בממשק טאבים. אתה יכול לקפוץ לתקופה מסוימת, להגדיר את סדרת הפקודות שלך ולהשוות את התוצאה המתקבלת משרתים שונים ובו זמנית לגלות את הסיבה שלשרת מסוים ביצועים משופרים יותר משל אחר. הדשבורד המרשים מציע סקירה גרפית של פעילות השרת ומאפשרת לך לצפות בתוצאות הגולמיות, כדי לקבל מידע יותר מקיף על הביצועים. מידע על השרת מתועד למשך 45 יום, כך שאתה יכול לחזור לבחון בעיות. בנוסף, התראות מיידיות במייל מיידעות אותך כשהערכים שהגדרת עוברים את הסף שנקבע להם. התוכנה ברמה ארגונית מציעה ניטור של מאות שרתים ובקרת גישה גרנולרית למשתמשים רבים, שהופך את זה לצוותים שונים להשתמש בכך. כל המידע מועבר בחיבור SSL ומאוחסן בשרתים מאובטחים של אמזון עם רשימת אנשים שמאושרים לגישה אליהם. עלות: חינם ועד $499 לחודש.

8. PRTG

זוהי תוכנת ניטור רשת, שניתן להתקין אותה תוך מספר דקות. היא תאתר באופן אוטומטי את הרשת שלך ותספק ניטור של LANs, WANs, שרתים, אתרים, יישומים וכתובות אתרי אינטרנט במשך 24 שעות ביממה 7 ימים בשבוע. קביעת ההגדרות ברמת הצבע ולחץ ודשבורד פשוט לשימוש. אתה יכול לאסוף מידע כמעט על כל דבר ברשת שלך. הניטור כולל יותר מ-200 סוגי חיישנים עבור כל סוגי שירותי הרשת, כמו רוחב פס, יישומים, שרת וירטואלי, SLA, QoS, LAN, WAN ו-VPN. מערכת ההתראות הגמישה מציעה מגוון אופנים לקבל ולפעול על פי הודעות וסטטוס, התראות להגביל, סף ואסקלציה. אתה יכול ליצור באמצעות שימוש בחמישה קשרים יחד מערכת ניטור רציף להבטיח רציפות עסקית תמידית, גם במקרי חירום. ניתן לבצע בדיקות מרחוק לנטר רשתות במיקומים שונים ולקבל מידע בזמן אמת על ביצועים וסטטוס. ניתן לקבל דיווח מקיף מרגע לרגע או בזמנים קבועים.

9. Monitis

זוהי פלטפורמה לניטור שמספקת פתרון כולל לעקוב אחר אתרים, שרתים ויישומים בכל עת מכל מקום. היא מודדת זמן הרציפות העסקית, מהירות טעינת הדף, טרנזקציות ובדיקת עומס. היות וזהו פתרון מבוסס-ענן, אתה לא תצטרך להתקין תוכנה ותוכל להריץ אותה תוך מספר דקות. אתה יכול לגשת לכל הנתונים החשובים מדשבורד מאוחד, כולל ביצועי רשת, בריאות שרתים ומידע אחר שניתן להתאים לפי הצרכים. בקביעת גורמים מפעילים (טריגרים), תקבל התראות מיידיות במייל, מסרון או טוויטר. ממשק API פשוט, שמאפשר שילובים ופלאגינים מאפליקציות ושירותים אחרים, כמו MySQL, Java ו-Nginx. Monitis מספק נקודת ראות, תרשימים ודו”חות על מידע חשוב בזמן אמת. אתה גם יכול להפיק מידע מותאם, לנטר במרווחי זמן של דקה אחת ולאחסן היסטוריית ביצועים של עד שנתיים. יש תמיכה לפרוטוקולים רבים, כמו HTTP, HTTPS, PING ו-DNS עם בדיקות IP ציבוריות, תוכן דף אתר אינטרנט וניטור URL שמבוססים על CDN. לשירות יש למעלה מ-30 מיקומי שרתים ברחבי העולם. העלות: $117-$1,123 לשנה.

10. Op5

התוכנה מציעה ניטור לכל סוגי השרתים, כולל פיסיים, וירטואליים, בענן והיברידיים לכל הסביבות. זהו פתרון גמיש, סקלבילי שיכול להתמודד עם נפחים גבוהים של מכשירים ושירותים מנוטרים. נתוני מפתח על ביצועי ובריאות שרתים מוצגים בדשבורד אחד, כולל זמן הרציפות העסקית, סטטיסטיקות ניצול, איתור מהיר של מקור הבעיה וטיפול בה. יכולות ניטור כוללות נראות של השבתות ותצוגה גראפית של ניצול משאבים ורוחב פס. הדו”חות על מצב הרשת שלך קלים להבנה ויש לך אפשרות לראות פרטים ספציפיים במכשיר אחד. Op5 מאפשר לבחון את זמן התגובה, חווית המשתמש של השירותים שלך, כשאתה מקבל מידע על החלקים שלא פועלים לפי הסטנדרטים שלך. איזון עומסים מאפשר לשרתים להתחלק בעומס העבודה, כדי לוודא שאף שרת לא בשימוש יתר או תת שימוש. זה מסייע למנוע כשלים כשרמות פעילות המערכת גבוהות באופן שוטף. עלות: חינם. לגרסה הארגונית תתקשר לחברה.

מאמר מתורגם מאתר Mashable.com. פורסם ב-17.11.15. 10 כלים יעילים וקלים לשימוש לניטור שרתים, שיסייעו לך לנהל את האתר שלך כמו מקצוען

שירותי ה-NOC של RedX מציעים את הפתרון המושלם לניטור ותפעול של הגורמים הטכניים במקרה של התראה ללקוחות המחזיקים מערכות מחשוב קריטיות.

מעוניין בשירות NOC?

מלא את פרטיך כאן ומומחה שירותי ה-NOC שלנו ייצור איתך קשר.