אחד החששות העיקריים של חברות ועסקים שמעוניינים לעבור לענן הוא אבטחת המידע. מצד שני, שירותי אבטחה בענן הוא תחום הגדל במהירות ונותן מענה לאיומים שונים, שארגונים חשופים להם. הצפי הוא שעד 2022, תחום שירותי אבטחה בענן יגיע לסך 11.84 מיליארד דולר מ-4.5 מיליארד דולר ב-2014 (Transparency Market Research).

איזה שירותי אבטחה בענן מוצעים כיום?

שירותים למניעת דליפת מידע ארגוני רגיש (Cloud-based Data Loss Prevention)

חשוב במיוחד לארגונים כיום, בגלל קלות שיתוף המידע בענן, בסמאטרפונים, בדסקטופים והתגברות תופעת ה-Shadow IT, שעובדים משתמשים ביישומי ענן, שאין לארגון שליטה עליהם. בנוסף, רוב המידע הזה לא מוצפן ויש חשש ברור לזליגת מידע לידיים הלא נכונות.

מניעת דליפת מידע ארגוני רגיש

פתרונות אלו מציעים ניטור למידע שמשתפים בענן, בין אם זה לשירותים כמו Dropbox, iCloud או SugarSync. התוכן נבחן לפני העלאה לענן ואם מזהים שזהו מידע רגיש ומפר את מדיניות החברה, המקרה מדווח והעברת המידע הרגיש נחסם.

שירותים לאיתור ומניעת מתקפות DDoS
DDoS (Distributed Denial of Service) הן מתקפות הסייבר הנפוצות ביותר כיום. מטרת מתקפות אלו היא למנוע גישה לשירותים בארגונים וכך לגרום להפסדים כלכליים, אובדן קשר עם לקוחות ופגיעה במוניטין הארגון שנפגע מכך. ישנם פתרונות ענן לאבטחת אתרים ויישומי ענן או שירותי אבטחה מנוהלים לאתרים ויישומים קריטיים של חברות. בנוסף, מוצעים כיום שירותי DNS בענן שמציעים יכולת התאוששות מהירה ממתקפות DDoS.

פיירוול בענן

עסקים יכולים לקבל שירותי Next-generation Firewall (NGF) בענן, שמציע הגנה למידע בכל מקום שבו העובדים נמצאים, בין אם בעבודה או בביתם. דבר זה מאפשר יישום של מדיניות אבטחת המידע הארגונית בכל מקום, כל העת, על כל עובדי החברה.

ניהול זהות משתמשים (Identity Management – IDM)
זוהי מערכת אדמיניסטרטיבית, שמזהה משתמשים במערכת המחשוב, כולל מאיזה ארגון, מדינה או רשת תקשורת. היא מאפשרת בקרה של הגישה למשאבי המידע בארגון לפי דרגות שונות של הרשאת גישה. זהו ניהול הרשאות עובדים מלא, מרגע הקבלה לעבודה ועד לרגע שבו הם יעזבו את העבודה באמצעים מגוונים, כולל הזדהות חכמה באמצעות OTP – One Time Password או SSO – Single Sign-on – לגישה אחידה לכל האפליקציות הארגוניות.

Cloud WAF (Web Application Firewall)
זהו שירות המיועד לארגונים, שחושפים אתר או אתרי אינטרנט לציבור הרחב. היקף המתקפות המתבצעות כנגד אתרים כאלו הוא מהגבוהים בעולם. המטרה למתקפות אלו ברורה: חדירה לארגון על ידי פריצה לאתר הפומבי של הארגון. שירות מסוג זה מאפשר פריסה מהירה ויעילה של שכבת הגנה ייעודית לכל אתרי הארגון. יישום הפתרון מותאם לארגון ולאתר האינטרנט שלו למתן יעילות מקסימלית במניעת התקפות.

שירותי אבטחה בענן למניעת פריצה לאתר הארגוני

Cloud Scrubbing Center

שירות כזה מאפשר ‘הלבנה’ לקבצים המועברים באמצעות תוכנות למסרים מידיים (פנים-ארגוני) או הדואר האלקטרוני הארגוני לאיתור וחסימת נוזקת Zero-day והתקפות מתקדמות אחרות.

ישנם שירותי אבטחה בענן רבים ומגוונים והם מציעים יתרונות רבים, אך השירות מחייב גורם מקצועי בעל ניסיון עשיר שיכול לספק ללקוח ביטחון אמיתי, הגנה על המידע הרגיש ולהבטיח זמינות של השירותים.

רוצה לעבור לשירות אבטחה מנוהל?

מלא את פרטיך כאן ומומחה שירות אבטחה מנוהל שלנו ייצור איתך קשר.