הבחירה בין שירותי אבטחה בענן לבין פתרונות אבטחה מקומיים נובעת משילוב של צרכים ארגוניים והעדפות של מנהל אבטחת מידע בכיר.

העברת אפליקציות עסקיות ותהליכים לענן היא מגמה מתמשכת הנראית בשנים האחרונות ממספר סיבות טובות. מנהל אבטחת מידע בכיר צריך לקבל החלטה האם מעבר לפתרון מבוסס ענן או מקומי יספק אבטחת סייבר טובה יותר. היתרונות העיקריים של פתרון אבטחה מבוסס-ענן זהים ליתרונות של כל פתרון ענן: קלות ההטמעה, התחזוקה, סקלביליות וביצועים. כל היתרונות האלו נכונים גם לפתרונות אבטחה בענן יחד עם היכולת לגדול במהירות ואף להוסיף תכונות נוספות או דרגות אבטחה משתנות לפי צרכי העסק. בנוסף, אבטחת ענן יכולה להציע לארגונים גמישות בעלות, היות ופתרונות ענן רבים זולים יותר בעלות הראשונית ובהמשך.

למרות זאת, אבטחה בענן לא מתאימה לכל ארגון. רמת נוחות, כמו גם התאמה למדיניות פנימית וחיצונית, יכולים להשפיע על ארגונים ששוקלים בין בחירת פתרון ענן או מקומי. למשל, פתרון מקומי עשוי להיות הבחירה הנכונה ביותר, על מנת לתת מענה לנושאי תאימות לרגולציה. זה לא אומר שהענן לא מציע פתרון שעונה לדרישות אלו, אך בחלק מהתעשיות עם מידע רגיש, רמת הביטחון עשויה להיות גבוהה יותר כשלמנהל אבטחת המידע יש גישה פיסית במקרה של משימת אבטחה קריטית.

לרוב, המענה הטוב ביותר הוא שילוב של פתרון ענן ומקומי. במקרים אלו, כדאי למנהל אבטחת המידע הבכיר לבחון ספקים שמציעים פתרון מגוון, אשר מציע לארגון את הגמישות הנדרשת. למשל, אם עולות יוזמות עסקיות חדשות, שדורשות פתרון סקלבילי באופן מהיר, זה ידרוש מהארגון שבאותו רגע הפתרון המקומי יצטרך לספק את הגמישות שמוצעת להם באמצעות פתרון מבוסס-ענן.

המפתח הוא למצוא פתרון אבטחה שמציע את אותה חוויה וגישה לתוצאות ניטור באופן שוטף, בין אם זה פתרון ענן או מקומי.

מאמר מתורגם. מקור: האתר CIO.com, פורסם ב-15 ספטמבר 2015.

רוצה לעבור לשירות אבטחה מנוהל וגיבוי ענן עסקי?

מלא את פרטיך כאן ומומחה שירותי אבטחת המידע וגיבוי ענן שלנו ייצור איתך קשר.