מערכת ההפעלה Windows 8 נפלאה – זו מערכת טובה ומהירה, חוץ מהפיצ’רים החדשים שנועדו לספק “חווית משתמש” חדשה. אם גם לכם חסר מקש ה-Start ומאסתם בתפריט האריחים ובחלונות ללא סרגלי כלים וX לסגירה, תגלו שהמדריך הבא שימושי מאוד עבורכם

1 – הוספת מקש התחל ל Windows 8

אומנם Microsoft הוסיפו את כפתור התחל בעדכונים האחרונים, אבל הוא למעשה “טלאי” מאכזב שבסך הכל מעלה את תפריט האריחים המעצבן. בכדי להחזיר את כפתור Start עם יכולות מלאות תתקינו את תוכנת ClassicShell

Classic_Start_Menu

כך נראה כפתור התחל חלופי ב-Windows 8

להורדת התוכנה לחצו כאן

2 – ביטול סרגל הצד

מעבר עם העכבר בפינת המסך מקפיץ את סרגל הצד (Win8 Charms Bar) ניתן לנטרל גם סרגל זה בקלות דרך תוכנת הClassicShell בדרך הבאה: כפתור ימני על כפתור הStart של ClassicShell, נבחר בSettings, בחלון שיפתח נבחר בחלק התחתון ב All Settings, בכדי להציג יכולות מתקדמות נלחץ על לשונית Windows 8 Settings, נסמן תחת קטגוריית Disable active corners את האפשרות All

cs3

לגשת להגדרות (settings) על מנת להשלים את השינוי

cs1

בחירת האפשרות הבסיסית לעומת המקיפה (All Settings)

cs2

בחירת המגוון הרחב יותר של אפשרויות בהגדרות של Windows 8

פתיחת תוכנות עם סרגלי כלים

Windows 8 מגיע עם מגוון תוכנות לא ידידותיות במיוחד, ללא סרגלי כלים ותפריטים אליהם אנחנו רגילים, למשל תוכנת הדואר והצגת תמונות. הדרך לנטרול התוכנות פשוטה, אבל מחייבת הגדרה לכל סוג קובץ. לדוגמא, יש להגדיר תוכנה חלופית לפתיחת תמונות, תוכנת דואר, ואפילו סקייפ בגרסת ה-Desktop ולא גרסה המותאמת ל-Windows 8. לאחר שהתקנתם את התוכנה הרצויה כל שנדרש הוא להגדיר אותה כברירת המחדל.

3 – החזרת סרגלי הכלים לתוכנת הדואר

Windows 8 מגיע עם תוכנת דואר מובנית. אל תגדירו בה את החשבונות, השתמשו בתוכנת הOutlook שמגיע עם תוכנת האופיס או התקינו תוכנה חלופית. בפתיחת התוכנה תישאלו האם להגדיר את התוכנה כברירת מחדל. פשוט לחצו כן.

4 – החזרת סרגלי כלים לתמונות וקבצי מוסיקה

שינוי תוכנת ברירת המחדל לקובץ מסויים תבטיח שכל פתיחה עתידית תפתח עם התוכנה הרצויה.
לכל קובץ במחשב יש סיומת שמשוייכת לתוכנה מסויימת. כך לדוגמא תמונות יהיו בסיומת JPG או GIF, קובץ מוסיקה עם סיומת MP3 או WAV. הגדרה חד פעמית של תוכנת ברירת המחדל ושיוך לתוכנה הרצויה יבטיח חווית משתמש טובה יותר.
לביצוע השינוי יש לבחור בסוג הקובץ הרצוי, לדוגמה תמונה > לחיצה עם כפתור העכבר הימני, ובתפריט המשנה לבחור Open with > Choose default program. יפתח חלון המציג את התוכנות המאפשרות פתיחה של הקובץ ויש לבחור את התוכנה הרצויה.
תוכנה מומלצת, למרות הממשק המיושן מאוד שלה היא irfanview הכוללת יכולת הצגה של סוגי קבצים רבים כולל PSD (פוטושופ) ורבים נוספים.

DefaultSoftware

החזרת סרגלי הכלים לתמונות ומוסיקה ב-Windows 8

5- Skype עם סרגלי הכלים וללא מסך מלא

תוכנת סקייפ הפופלרית דורשת טיפול מיוחד; מערכת ההפעלה מגיעה עם תוכנת הסקייפ בגרסה המותאמת לWidows8 אשר עובדת באופן טורדני ולא ידידותי. הדרך הפשוטה לחזור לעבודה בסביבה ידידותית תעשה על ידי הסרת התוכנה דרך לוח הבקרה, והתקנת התוכנה מחדש דרך אתר סקייפ בגרסת “שולחן העבודה”. להורדת גרסת Skype לשולחן עבודה לחצו כאן

6 – החזרת סרגלי הכלים לדפדפן הכרום

גם דפדפן כרום מבית Google יודע להתאים את עצמו לסביבה הלא נוחה של Windows 8, ואם נעלמים לכם הכפתורים המאפשרים סגירה או הקטנת החלון, פשוט לחצו על כפתור התפריט (3 קווים) ובחרו:
Relaunch Chrome on the Desktop

Chrome_win8

החזרת סרגלי הכלים לדפדפן הכרום

האם ישנן בעיות נוספות במערכת ההפעלה Windows8 שבהן נתקלתם והצלחתם לפתור? שתפו אותנו בתגובות.

אהבתם את המדריך? עשו לייק ושתפו אותו כדי שגם אחרים יהנו ממנו :).